Kapet peshku qindra kilogramësh (Foto)

Dy peshkatarë u habitën kur kapën një peshk gjigand, më i madhi që kishin parë në jetën e tyre. Ata e gjetën krijesën 25 km në lindje të lumit Murray – një destinacion popullor për peshkim në Australinë e Jugut.

Peshku ishte rreth  2.5 metra i gjatë dhe peshonte disa qindra kilogramë. Linette Grzelak e postoi imazhin e peshkut në Facebook.

Kategoritë
KurioziteteTë ndryshme

Të ngjajshmet