Kameramani i AA-së ndalohet nga forcat izraelitë

Ushtarët izraelitë ndaluan për një kohë kameramanin e Anadolu Agency (AA) Hisham Abu Shakra në tentativë për të xhiruar shpërthimin që ndodhi në afërsi të vendbanimit kolon hebre Dolev.

Shakra u pengua nga ushtarët izraelitë që të bënte xhirime dhe për një kohë u ndalua, ndërsa më pas u la i lirë.

Ndryshe, një izraelit humbi jetën dhe dy të tjerë u plagosën rëndë si pasojë e një shpërthimi që ndodhi sot në mëngjes rreth venbanimit ilegal hebre Dolev në afërsi të Ramallahut në Bregun Perëndimor të pushtuar.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet