“Kallet” Beogradi – Policia përdor gazlotsjellës, gjakosen protestuesit

Protesta kundër futjes së shtetrrethimit nisi sonte rreth orës 20:00 dhe ishte kryesisht paqësore.

Por protestuesit e dhunshëm arritën të hyjnë në Kuvend, me ç’rast reagoi policia.

Policia përdori gaz lotsjellës dhe dhunë ndaj protestuesve, ku si pasojë u gjakosën dhjetra prej tyre.

Sipas reporterëve të “Blic” nga vendi i ngjarjes, individët po hidhnin kanaçe dhe vezë në polici.

Kategoritë
LajmeRajoni