Juventus – Ajaxa, formacionet e mundshme

Juventusi do të luajë sot në “Alianz Stadium” ndeshjen e kthimit në Champions kundër Ajax-it.

Bardhezinjtë nisen favorti në këtë sfidë duke parë barazimin 1-1 në Holandë një javë më parë teksa sot iu mjaft një barazim pa gola për të kaluar në gjysmëfinale.

Por sa në këtë takim Zonja e Vjetër vjen më dy mungesa të rëndësishme. Chiellini dhe Mandzukic janë të dëmtuar dhe nuk ia kanë dalë të rikuperon në kohë.

Në anën tjetër ylli i Ajax-it Frenkie de Jong është në dyshim për këtë sfidë për shkak të një dëmtimi në ndeshjen e kampionatin ndaj Exliesor.

Juventus: Szczsny; Cancelo, Bonucci, Rugani, Alex Sandro; Emre Can, Pjanic;, Matuidi; Bernardeschi; Kean, Ronaldo

Ajax: Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Mazraoui; Schwne, Van de Beek, De Jong; Ziyech, Tadić, Neres

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet