Jordan Henderson shpallet lojtari më i mirë i sezonit në Premierligën Angleze

Shoqata e Gazetarëve Sportiv në Angli (FWA) ka publikuar lojtarin më të mirë të vitit sipas atyre.

Trofeu i takon një futbollisti të Liverpoolit dhe i përzgjedhuri wshtw pikërisht kapiteni i kampionëve, Jordan Henderson.

Kapiteni i Liverpoolit u përzgjodh i pari nga votat e gazetarëve duke lënë pas vetes Sadio Manen dhe yllin e Manchester City-t, Kevin De Bryune.

Henderson përjetoi një vit fantastik, pasi dhuroi paraqitje shumë të mira dhe riktheu titullin në Liverpool pas 30 vitesh.

Kategoritë
Sport