Ja sa vota (deri më tani) ka fituar Kanye West në zgjedhjet në SHBA

KANYE West pranoi humbjen në zgjedhjet presidenciale të SHBA. West, i cili garoi si një kandidat i pavarur, nuk bëri zgjedhjet, por sipas raporteve të medias, mori pak më pak se 60,000 vota në 12 shtete.

West mori më shumë vota, më shumë se 10,000, në shtetin e Tenesit. Një numër solid votash (përkatësisht gjashtë dhe shtatë mijë) morën gjithashtu në shtetet e Kentucky dhe Minnesota.

Kanye njoftoi se do të kandidojë edhe në zgjedhjet e 2024. Ai postoi një foto në Twitter duke përshkruar WELP KANYE 2024, por që atëherë është zhdukur nga profili i tij.

Ai pranoi që votën e tij ia dha vetes, ndërsa gruaja e tij e famshme Kim Kardashian ndoshta votoi për Biden. Fansat e saj të prirur e kuptuan se asaj i pëlqente cicërima: “Votoni për Biden nëse jeni i vërtetë”.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet