Ja kush është djali me dy brirë që hyri në Kongresin e SHBA-së

FOTO dhe pamjet e një ndërhyrje të një mafie Trump në ndërtesën e Kongresit natën e kaluar bënë një bujë në botë.

Megjithëse kishte shumë skena të mrekullueshme në fotografi dhe pamje nga Kongresi, një nga anëtarët e turmës Trump që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte një burrë në të 30-at e tij me një fytyrë të pikturuar në ngjyrat e flamurit amerikan, i veshur me një kapelë me brirë.

Sipas CNN, ky është Jake Angeli, i cili njihet më shumë si shamani i QAnon. Kujtojmë, QAnon është ndoshta teoria më e çmendur e konspiracionit e lindur nga mandati katër-vjeçar i Trump në Shtëpinë e Bardhë.

Pasuesit e kësaj teorie konspirative besojnë se një grup pedofilësh që adhurojnë Satanin ka hyrë në radhët më të larta të autoriteteve amerikane dhe Donald Trump po lufton kundër tyre.

Angeli bredhi ndërtesën dje, pasi hyri me dhunë në ndërtesën e Kapitolit të SHBA me pjesën tjetër të turmës së Trump, duke mbajtur një flamur Amerikan të bashkangjitur në një shtizë dhe një megafon. Në një moment, ai u filmua duke qëndruar në një podium të Senatit pa një bluzë.

Kategoritë
BotaLajme