Irani arreston 17 spiunë të CIA-s, disa dënohen ‘ekspres’ me vdekje

Irani ka arrestuar 17 spiunë që punojnë për Agjencinë Qendrore të Inteligjencës (CIA) dhe disa prej tyre janë dënuar me vdekje, njoftoi sot televizioni shtetëror iranian.

Ministria e Çështje të Inteligjencës ka njoftuar se ka shkatërruar rrjetin e spiunazhit të CIA dhe se 17 spiunë janë arrestuar.

Reuters transmeton akuzat nga agjencia gjysmë zyrtare iraniane Fars se disa nga të arrestuarit u dënuan me vdekje.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet