Infektohet me Covid-19 ministri shqiptar në Maqedoninë e Veriut

Ministri shqiptar i Ekonomisë në qeverinë e Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi, ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur Bekteshi përmes një postimi në Facebook.

Ai bën me dije se nuk ka simptoma dhe se familjarët e tij kanë rezultuar negativë.

Postimi i Bekteshit në Facebook

Të nderuar miq,familjarë

Dua t’ju njoftoj që edhe përkundër përpjekjeve maksimale dhe respektimit të protokoleve sapo më informuan se kam rezultuar pozitiv me COVID-19, nga testimi i bërë sot paradite.

Fatmirësisht nuk kam asnjë simptomë dhe familjarët në testimin e sotshëm që të gjithë janë negativ.

Duke ju bërë thirrje që të respektojmë protokolet, dëshiroj çdo të mirë për ju dhe familjet tuaja!

Bashkë, edhe me mbështetjen tuaj, do ta tejkalojmë edhe këtë sfidë!

Shëndet e mbarësi për të gjithë!

Kategoritë
LajmeRajoni