Hoxhaj: UÇK-ja e solli lirinë, PDK-ja pavarësinë

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj, i shoqëruar nga kandidatët për deputetë nga Mitrovica kanë qëndruar pasdite në vendlindjen e kryetarit Kadri Veseli në Broboniq.

Hoxhaj nga Broboniqi theksoi se janë Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi, ata që i kanë prirë projekteve kombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Neve na e kanë mundësuar që të jemi të lirë dhe të pavarur Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës. Dy njerëz i kanë prirë këtyre projekteve kombëtare, e këta janë Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi.”, tha ai.

Kategoritë
LajmeVendi