HETIMET/ FBI në “ishullin pedofil” të Epsteinit: aty ku thuhet se ishte dhe Bill Clinton

Agjentët e FBI-së kontrolluan ishullin privat të miliarderit pedofil të vdekur kohët e fundit, Jeffrey Epstein, si pjesë e një hetimi që vazhdon pas vdekjes së tij.

Daily Mail mundi të kapte një numër të madh agjentësh që u nisën të hënën në mëngjes dhe kontrolluan St. James, të cilit iu dha në media pseudonimi famëkeq “Orgy Island” apo “Island Pedophile”.

Pamjet tregojnë gjithashtu agjentë që udhëtonin në ishull me karroca golfi, si dhe zhytës që zhyten në brigje, me sa duket duke kërkuar prova të mundshme. Agjentë të tjerë në video janë duke parë këtë ishull të Karaibeve nga maja e vilës luksoze të Epstein në ishullin që ai bleu në 1998 për 8 milion dollarë.

Ishulli i përket Ishujve të Virgjër të SHBA.

Bastisja u zhvillua disa ditë pasi u publikuan 2,000 faqe dokumente sekrete të gjykatës. Vetëm një ditë më vonë, lajmet shpërthyen që Epstein kishte vrarë veten në një burg në Neë York.

“Ishullin pedofil” – u quajt kështu për shkak se ai dhe mysafirët e tij të pasur, anëtarë të elitës amerikane, thuhet se kanë shfrytëzuar skllevër të mitur seksit.

Një ish-kontrollor fluturimi në një aeroport në këtë ishull privat tha se disa nga vajzat ishin shumë të reja, ose më shumë se 16 vjeç.

Punonjësit e tjerë në “Orgy Island” nuk kanë pranuar të flasin me gazetarët, duke pretenduar se ata kanë nënshkruar marrëveshje konfidencialiteti.

Ndërsa Virginia Roberts, e cila është duke hedhur në gjyq Epsteinin, dëshmoi në gjykatë se ajo mori pjesë në një orgji në ishull me Epstein dhe mysafirët e tij, siç zbulohet nga AP.

E njëjta viktimë thotë gjithashtu se ajo aty dhe ish-presidentin Bill Clinton atje, por që ai nuk fjeti me të ose e pa që ai kishte marrëdhënie seksuale me këdo. Por një zëdhënës i Clinton-it mohon se ai ishte ndonjëherë në ishull.

Sipas Daily Mail, sipas disa, vajzat adoleshente u shfrytëzuan seksualisht në një ndërtesë të çuditshme si tempull.

Tempulli i pretenduar, me shirita blu dhe të bardhë në mure, një kube ari dhe dy statuja po ashtu ari, u ndërtua midis 2009 dhe 2013.

Tempulli shërbeu si “lëndë djegëse” shtesë për teoritë okupuese të orgjive okulte. Shumë vendas janë të bindur se Epstein fshehu skllevërit e mitur të seksit në bodrumin poshtë tempullit dhe në dhoma të tjera nëntokësore në ishull. Por deri më tani, nuk ka asnjë informacion specifik që konfirmon këto zëra. /tesheshi.com/

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet