Habib zbulon në mënyrë komike se nuk është i patrembur: Arinjtë dhe luanët munden, gjarpërinjtë nuk munden (Video)

Habib Nurmagomedov, përkundër mundjes së mëparshme me arinj dhe luanë, zbuloi se ai ka frikë nga gjarpërinjtë pasi miqtë e tij përgatitën një surprizë të pakëndshme për të.

Kampioni i pamposhtur në peshën e lehtë po përgatitet për mbrojtjen e së shtunës të kurorës së tij kundër kampionit të përkohshëm Justin Gaethje.

Gjatë përgatitjeve për luftën kryesore në ngjarjen UFC 254, miqtë e Habib Nurmagomedov vendosën të bënin shaka me yllin rus.

Ndërsa 32-vjeçari po stërvitej, dy burra që ishin me uniformë sollën një gjarpër të madh të gjallë. Pastaj ata filluan të ndiqnin të gjithë rreth saj.

Habib shpejt shpëtoi, dhe pastaj kolegët e tij nga kampi gjithashtu u përballën me një gjarpër.

Nurmagomedov dhe ekipi i tij u strehuan brenda një strukture trajnimi në Abu Dhabi kur u takuan nga një zvarranik. Këto detaje mund t’i shihni nga ora 4:50 në videon e bashkangjitur.

Sidoqoftë, siç shpjegon Nurmagomedov, marifet fillimisht nuk ishte drejtuar ndaj tij.

“Sinqerisht, nuk më pëlqejnë gjarpërinjtë. Më pëlqen ariu, shqiponja, luani. Ata nuk dinë për mua, dinë për djem të tjerë, por nuk e sollën atë për të më bërë presion”, tha ai për BT Sport.

Kujtojmë, Nurmagomedov u rrit duke praktikuar përleshje në Dagestan dhe skenat legjendare zbuluan kampionin e ardhshëm të UFC-së në mundje me arinj ndërsa ishte nëntë vjeç. Ai më vonë zgjodhi luanët për partnerët e tij të ndezur.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet