Habib luftoi me një këmbë të thyer kundër Gaethje

Habib Nurmagomedov plagosi Justin Gaethje dhe arriti ta mposhtë atë dhe të mbrojë titullin e peshave të lehta UFC.

Lajmi se Habib hyri në tetëkëndësh me një këmbë të thyer u njoftua nga shefi i ZFC-së Dana White pas luftës.

White theksoi se ai nuk dinte për lëndimin dhe se ai e mësoi për këtë pas përleshjes.

“Ne jemi të lumtur që kemi qenë në gjendje ta shikojmë atë kundër Gaethje. Ai luftoi me një këmbë të thyer, unë nuk e dija atë para luftës. Ai e theu atë tre javë më parë. Ai hyri në tetëkëndësh me dy gishtërinj të thyer dhe një kockë të thyer. Ai nuk i tregoi askujt për problemin. “Tha White.

Shumë nuk e besuan Habib, dhe sot rusi postoi foto të këmbëve të tij në Instagram para ndeshjes.

Habib publikoi një rreze X të këmbëve të tij më 7 tetor dhe një foto të këmbëve të tij një ditë më vonë.

Në vetëm tre javë, Habib arriti të shërojë dëmtimin në një farë mase, dhe megjithëse i papërgatitur, ai hyri në tetëkëndësh sepse donte të luftonte për herë të fundit për babanë e tij të ndjerë Abdulmanap, dhe pas fitores ai njoftoi fundin e karrierës së tij./Gazetaere

Kategoritë
LajmeSport

Të ngjajshmet