Gruaja lindi gjatë fluturimit, fëmija do të udhëtojë falas me aeroplan për gjithë jetën

Gjatë fluturimit të javës së kaluar nga Londra në Kajro Hiya Nasr Naji Daaban nga Jemeni lindi. Ajo ishte në një aeroplan të EgyptAir dhe foshnja lindi kur ata ishin në ajër mbi Gjermaninë.

Pilotit iu tha se gruaja shtatzënë kishte dhimbje, kështu që ata filluan të ulen në aeroplan në aeroportin e Mynihut, por foshnja nxitoi.

Kjo përvojë unike i siguroi fëmijës fluturime falas gjatë gjithë jetës në avionët e EgyptAir, ata postuan në Twitter me një fotografi të foshnjës.

Nuk është hera e parë që një foshnjë e porsalindur ka marrë një dhuratë të tillë. Jet Airways siguroi të njëjtën dhuratë në vitin 2017 për një djalë të lindur gjatë fluturimit.

Në qershor, vajza lindi në një fluturim të Emirates, dhe prindërit e saj e quajtën Sky.

Kategoritë
Të ndryshme

Të ngjajshmet