Gruaja e priftit  garon në eventin e bukurisë, reagon ashpër Kisha (Foto)

Gjatë një prove për modele të mbajtur njërën nga rrethinat e qytetit të saj, Oksana Zotov, gruaja e priftit Sergiya Zotov nga qyteti Magnitogorsk vendosi që të konkurroj në garën e  bukurisë të organizuar po në këtë qytet, transmeton Gazeta e Re.

Ngjarja shestoi debat në vend, pasi priftërinjtë të tjerë morën vendim për të dënuar priftin Zotov sepse ia dha gruas leje që të shfaqej ne këtë garë.

“Nëse Zoti ka dashur që më jap këtë trup dhe bukuri, atëherë pse unë duhet të ndjehem e turpëruar që ta shfaq?” këtë ia kishte thënë burrit të vet prift.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet