Gruaja e Abramovich dëshiron Havertz për detyra të veçanta. Tani ajo është akuzuar për spiunazh

Chelsea tashmë ka sjellë Tim Verner dhe Hakim Ziyech këtë verë, dhe për sezonin e ri dëshira e tyre më e madhe është Kai Havertz, në transferimin e të cilit në Stamford Bridge ata po punojnë intensivisht.

Shifra kryesore në atë biznes është Marina Granovskaja, gruaja e Abramovich për detyra të veçanta, e cila bën të gjitha transferimet e rëndësishme për Chelsea. Ajo tërhoqi 140 milion euro (me shpërblime) nga Real Madrid verën e kaluar për Eden Hazard, dhe këtë verë ajo mori Werner në Liverpool.

Havertz është dëshira e madhe e Lampard, kështu që Abramovich urdhëroi Granovskaya që ta zgjidhë atë. Lojtari i kombëtares gjermane dëshiron të shkojë në Chelsea sepse ai tashmë ka dy shokë të skuadrës nga kombëtarja atje (Werner dhe Rüdiger), por problemi është kompensimi i tij. Përkatësisht, Leverkusen nuk heq dorë nga 100 milion euro, dhe Chelsea shpreson se mund ta ulë çmimin në rreth 80 milion.

Sipas Daily Mail, Granovskaya ka dy detyra. E para është që të ulet çmimi, dhe e dyta është të sjellësh Havertz, dhe rusja ka përdorur metoda alternative. Sipas gazetës gjermane Bild, Leverkusen e akuzoi atë për spiunazh, pasi Granovskaja pyeti me agjentët e saj në Gjermani për hierarkinë në Bayer, e cila mund të prishë marrëdhëniet në transferim.

Ajo u përpoq të zbulonte se kush ishte lidhja më e dobët në zinxhirin e negociatave të Leverkusen për të hedhur të gjitha kartat e saj fituese dhe u përpoq ta prishte atë për të ulur çmimin. Bild pretendon se Granovskaya është pyetur posaçërisht për Rudi Völler, i cili është negociatori kryesor i Leverkusen.

Kicker kontaktoi ish-trajnerin e Werderit, Klaus Allofs për një mendim i cili është i përgatitur mirë në të gjithë historinë.

“Ajo është një person jashtëzakonisht e vështirë për të negociuar, por gjithashtu shumë e mirë. Por unë nuk mendoj se Bayer do të japë ndonjë zbritje të” kurorës “për Havertz dhe do të kërkojë çmimin e plotë për lojtarin e tyre,” tha Allofs.

Nëse Granovskaya arrin të shtypë gjermanët, Havertz me siguri nuk do të largohet nga Bayer para fundit të aventurës së tyre në Europa League këtë sezon.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet