Granata në oborrin e Ambasadës britanike, nuk ka rrezik

Punëtorët rreth orës 16.00 të ditës së sotme në oborrin e Ambasadës britanike në Beograd gjetën një granatë.

Njësitë kundërdiversion të MPB-së hynë në oborrin e Ambasadës dhe pas kontrollit u konstatua se ishte një predhë me një mburojë pa çakmak, kështu që nuk ka rrezik, transmetojnë mediat serbe.

Predha u dërgua në një vend tjetër dhe do të konfirmohet nëse ai është me origjinë nga Lufta e Parë Botërore ose e Dytë Botërore.

Në vendin e ngjarjes ishte edhe një ekip emergjence.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet