Godin njofton transferimin te Interi

Diego Godin i thotë lamtumirë Atleticos.

Mbrojtësi uruguajan në konferencën për shtyp në Wanda Metropolitano përshëndeti për herë të fundit Los Colchoneros.

Ai në nëntë sezone fitoi tetë tituj (1 Liga, 1 Kupë e Mbreti, 1 Superkupë Spanjolle, 2 Europa League, 3 Superkupa Europiane), 387 ndeshje, dhe 27 gola të shënuara.

Ndërkohë ai duke filluar nga sezoni i ardhshëm do ti bashkohet me parametra zero Interit për të nisur një aventurë të re në Serinë A.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet