Gjithçka gati për duelin Manchester United-Chelsea

Manchester United-Chelsea është derbi i kësaj jave në Premier Ligën angleze

Pas El Clasicos sonte do të kemi edhe një super ndeshje që kësaj radhe do të zhvendoset jo në Spanjë por në Angli.

Është kjo ndeshja në mes të Manchester United-Chelsea.

Të dy skuadrat nuk kanë pasur një fillim të mirë në Premier Ligë dhe të dyja kanë nevojë për fitore. Manchester United ka startuar sonte me Rashford në sulm dhe me Mata, James e Fernades, derisa Chelsea me Pulisic, Werner dhe Havertz

Kategoritë
LajmeSport

Të ngjajshmet