Gjici surprizon azerët e Qarabag, pritje me çifteli dhe qeleshe (Foto)

Impianti “Loro Boriçi” i Shkodrës do të mirëpresë sot në orën 19:00 sfidën Kukësi-Qarabag, ku verilindorët do të kërkojnë të kalojnë turin e radhës në Champions përballë azerëve të Ansi Agollit.

Pavarësisht se kemi të bëjmë me një ndeshje të niveleve të larta, ku rrallë se gjen miqësi mes klubeve, kuksianët kanë dhuruar “Fair Play” edhe jashtë fushe, teksa kanë pritur delegacionin e Qarabag dhe delegatin e UEFA-s në një drekë festime në një nga restorantet tradicionale të Shkodrës.

Spektaklin e ka dhuruar presidenti i Kukësit, Safet Gjici, i cili i dhuroi nga një çifteli, si instrumenti muzikor karakteristik i zonës së Kukësi, delegacionit azer dhe zyrtarit të UEFA-s.

Ai madje u vendosi delegatëve në kokë edhe nga një qeleshe, duke krijuar një atmosferë të ngrohtë dhe tepër miqësore, e për më tepër duke promovuar në mënyrën më origjinale vlerat dhe mikpritjen e shqiptarëve.

Kategoritë
DIASPORALajme

Të ngjajshmet