Gjesti prekës i tifozëve të Fenerbahçes për viktimat e tërmetit në Turqi

Tifozët e Fenerbahçe- kanë bërë një gjest prekës në ndeshjen e ekipit të tyre ndaj Basaksehir, e fituar 2-0.

Në fund të takimit ata kanë filluar duke hedhur mijëra kapele dhe shalle në fushë në nder të viktimave dhe të prekurve nga tërmeti i fuqishëm që ka tronditur perëndimit e vendit gjatë 24 janarit.

Ato kapele e shalle do të dhurohen dhe paratë do të shkojnë për të prekurit nga tërmeti vdekjeprurës që i mori jetën 29 personave dhe la mijëra të lënduar.

Në këtë ndeshje, të cilën Fenerbahçe e fitoi 2-0, shënoi gol edhe sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi.

 

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet