Gjermani ironizon me prototipin e mashkullit shqiptar, ja videoja e shumë-folur (Video)

Një faqe gjermane në “Facebook” ka publikuar një video, në të cilën ka ironizuar prototipin e mashkullit shqiptar. Duket se fluksi i madh i shqiptarëve në gjermani, ka bërë që të kthehemi në objekt sarkazme dhe ironie.

Tashmë gjermanët kanë krijuar një përshtypje për meshkujt shqiptar, duke i kthyer në steriotip.

Në video duket se si mashkulli shqiptar ka tatuazh një shqiponjë (simbolin e flamurit), ka një ecje karakteristike prej të forti, si edhe sharjet banale në çdo sherr, të cilin sipas tyre e kërkojnë gjithmonë vetë.

Për më tepër hidhini një sy videos:

Markiere einen Albaner 🇦🇱😂

Publié par Trend Blitz sur vendredi 1 décembre 2017

Kategoritë
DIASPORALajme

Të ngjajshmet