“Game of Thrones” merr çmimet më të larta

“Fleabag”, e cila tregon historinë e një gruaje të re ndërsa ajo navigon drejtimin e saj për në Londër, fitoi çmimin “Seriali më i mirë i komedisë”

Seriali “Game of Thrones” mori 32 nominime në “Emmy 2019” dhe fitoi çmimin më të mirë për dramën në ceremoninë e së dielës.

Peter Dinklage fitoi çmimin “Aktori më i mirë shoqërues” (Dramë) për performancën e tij si Tyrion Lannister në serialin e dramës fantashkencë.

“Fleabag”, e cila tregon historinë e një gruaje të re ndërsa ajo navigon drejtimin e saj për në Londër, fitoi çmimin “Seriali më i mirë i komedisë”.

“Chernobyl” mori çmimin “mini seriali më i mirë” për dokumentimin e katastrofës bërthamore të vitit 1986.

Çmimet të cilat lidhen me spektaklin e Oscar-it u mbajtën në Teatrin Microsoft në Los Angeles.

– Disa nga fituesit e vitit 2019 janë si më poshtë:

Aktori më i mirë në serialin dramë – Billy Porter, “Pose”

Aktorja më e mirë në serialin dramë – Jodie Comer, “Killing Eve”

Aktori më i mirë në serialin komedi – Bill Hader, “Barry”

Aktorja më e mirë në serialin komedi – Phoebe Waller-Bridge, “Fleabag”

Aktorja më e mirë shoqëruese në serialin dramë – Julia Garner, “Ozark”

Kategoritë
Kulturë

Të ngjajshmet