Futbollistët e ndeshjes së Superkupës UEFA me vlerë rreth 2 miliardë euro

Vlera e parashikuar e tregut për lojtarët në listën e Liverpool, është 1.08 miliardë euro, ndërsa për Chelsea është 835.75 milionë euro.

Vlera e lojtarëve të ekipeve angleze Liverpool dhe Chelsea që do të përballen nesër në Stamboll në ndeshjen e Superkupës UEFA arrin gjithsej në 1.91 miliardë euro, shkruan Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave në faqen gjermane të internetit Transfermarkt, vlera e parashikuar e tregut për lojtarët në listën e Liverpool, e cila sezonin e kaluar doli fituese e Ligës së Kampionëve UEFA, është 1.08 miliardë euro. Ndërsa për Chelsea që arriti fitoren e Ligës Evropiane UEFA është 835.75 milionë euro.

Para ndeshjes finale që do të zhvillohet në BJK Vodafone Park si futbollistët më të shtrenjtë nga dy ekipet kanë kryesuar futbollisti egjiptian, ylli i Liverpool, Muhammed Salah me 150 milionë euro, ndërsa nga ekipi i Chelsea mesfushori francez N’Golo Kante me 100 milionë euro.

Vlerat e parashikuara të tregut për lojtarët e Liverpool janë si më poshtë:

– Vlera e futbollistëve të Chelsea

Vlerat e parashikuara të tregut për lojtarët e Chelsea janë si më poshtë:

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet