Frizeri i Merkel-it vdiq në moshën 76 vjeçar nga ndërlikimet e sëmundjes

Parukeri i famshëm gjerman Udo Walz ka vdekur në moshën 76 vjeç nga ndërlikimet e diabetit, një burim pranë familjes i konfirmoi agjencisë dpa të Premten.

Walz ra në koma diabetike dy javë më parë, dhe burri i tij Carsten Thamm-Walz konfirmoi për mediat lokale se Walz kishte “fjetur në paqe”.

Midis klientëve të Walz ishin shumë të famshëm si Romy Schneider, Marlene Dietrich, Claudia Schiffer, Maria Callas, Julia Roberts dhe Jodie Foster. Kancelarja Angela Merkel gjithashtu modelonte rregullisht flokët e tij.

Ai hapi sallonin e tij të parë në Berlin në 1968, dhe më vonë zgjeroi markën. Ai gjithashtu ka punuar për shtëpitë e modës Wolfgang Joop, Jil Sander dhe Jean Paul Gaultier.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet