Formacioni i kualifikimeve “Euro2020”, pjesë e saj dy sulmuesit që i bën shumë probleme Kosovës

Është publikuar formacioni më i mirë i kualifikimeve në “Euro 2020”.

Në këtë formacion nga grupi i Kosovës gjenden dy sulmuesit e Anglisë, Sterling dhe Kane.

Kurse, duke nisur nga porta atë e mbron portieri i Ukrainës, Pyatov, ndërsa reparti defanziv përbëhet me Sigursson, Demiral dhe Ramos.

Para tyre gjendet, Kousoulos, ndërsa faza ofanzive duket mjaft e ngjeshur me Zahavi, Wijnaldum, Silva, Depay, Kane dhe Sterling.

Dy të fundit i shkaktuan shumë probleme Kosovës në dy takimet e zhvilluara si në Southempton si në Prishtinë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet