Ferizaji shënon fitoren e parë në shtëpi

Ka përfunduar ndeshja mes Ferizajit dhe Flamurtarit me fitoren e skuadrës vendase, me rezultat minimal 1:0.

Ferizaji arriti kështu ta shënoi fitoren e parë në shtëpi, duke mbajtur gjallë shpresat për mbijetesë në Superligën e Kosovës.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Adonis Shala në minutën e 27-të.

Ferizaji me këtë fitore renditet e 10-ta në tabel me 12 pikë aq sa ka edhe Flamurtari që renditet një pozitë më lartë.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet