Fanella speciale e Juventusit do të dalë në treg së shpejti (Foto)

Juventus ka në plan të prezantojë fanellën e katërt për sezonin aktual, dhe pamja e pajisjeve të reja tashmë ka dalë në mediat sociale.

Zonja e vjetër së bashku me sponsorin teknik Adidas së shpejti do të lançojnë një fanellë të re rozë, dhe këngëtari i famshëm Pharrell Williams gjithashtu mori pjesë në projektin e ri të kompanisë gjermane të sporteve.

Konkretisht, Williams është projektuesi i linjës së re të koleksionit “Humanrace” të Adidas.

Juventus ka në plan të prezantojë fanellën e katërt për sezonin aktual, dhe pamja e pajisjeve të reja tashmë ka dalë në mediat sociale.

Seti plotësisht rozë është i mbuluar me një fjongo të bardhë mbi gjoks dhe një shirit rozë të errët që kalon pranë tij, së bashku me stemën e vjetër të klubit.

Sipas mediave italiane, Juve do të luajë në këto fanella në vetëm një ndeshje gjatë sezonit, ashtu si ata luajtën në pajisje jeshile në ndeshjen me Bolonjën sezonin e kaluar.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet