Evakuohet plotësisht një nga plazhet më të famshëm të Barcelonës, ja pse…

Policia ka evakuuar njërën nga plazhet më të famshme të Barcelonës, pas dyshimeve për një pajisje shpërthyese.

Ekipi special për deminim në plazhin San Sebastian ka identifikuar një bombë nga Lufta Civile Spanjolle, raporton AP.

Plazhi, i cili ishte plot me pushues, u evakuua plotësisht dhe u vendos një kordon policie, transmeton Gazeta e Re.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet