Erdogan: Turqia do ta mbështesë Palestinën në të gjitha fushat

Presidenti Erdoan në një bisedë telefonike me homologun e tij palestinez, Mahmut Abas u shpreh se Turqia do të vazhdojë ta mbështesë Palestinën në të gjitha fushat.

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) bisedoi në telefon me homologun e tij palestinez, Mahmut Abas.

Erdoan dhe Abas diskutuan për marrëdhëniet midis Turqisë dhe Palestinës si dhe zhvillimet rajonale.

Gjatë bisedës telefonike, presidenti turk u shpreh se Turqia do të vazhdojë ta mbështesë Palestinën në të gjitha fushat.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet