Erdoğan pret në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama

Sipas një deklarate nga Kryesia e Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, mësohet se në këtë takim janë diskutuar marrëdhëniet mes dy vendeve dhe çështjet rajonale.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga Kryesia e Komunikimeve të Presidencës së Turqisë, mësohet se në këtë takim janë diskutuar marrëdhëniet mes dy vendeve dhe çështjet rajonale.

Në takim ishte i pranishëm edhe ministri turk i Thesarit dhe Financave, Berat Albayrak.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet