Erdogan dhe Rama nuk e inkuadrojnë Vuçiç-in në muhabet (Foto)

Erdogan dhe Rama nuk i inkuadrojnë Vuçiç-in në muhabet (Foto)

Kongresi Botëror i Naftës ka filluar dje në Stamboll ku dhe pritet të vazhdoje deri në datën 13 korrik, transmeton Gazeta e Re.

Krerë shtetesh, drejtues të nivelit të lartë nga kompanitë lider në fushën e energjisë dhe më shumë se 50 ministra të energjisë do të jenë pjesë e këtij kongresi, tema e të cilit është: “Ura për të Ardhmen e Energjisë tonë”.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama që nga arritja në Stamboll e gjerë tani me sjelljet dhe folmen e tij shihet se ndihet shumë i rehatshëm dhe i lirshëm me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, raportojnë mediat turke.

Kjo situatë u vërejt edhe në sallën e pushimit ku ai ishte bashkë me Erdogan-in dhe krerët e shteteve tjerë duke zhvilluar muhabet të ngrohte në të cilën nuk u inkuadrua Vuçiçi fare.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet