Ekstradohet nga Hungaria në Kosovë pasi kërkohej për kontrabandim me migrantë

Një shqiptar, shtetas i Hungarisë është ekstraduar dhe nën përcjellje të njësitit policor ka arrit në Aeroportin e Prishtinës, ku i njëjti është arrestuar me urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejë për veprën kontrabandim me migrantë e mbetur në tentativë.

Me kërkesë të Prokurorisë Themelore, departamenti për krime të rënda, i dyshuari është dërguar në mbajtje derisa të dërgohet para gjykatës.

Kategoritë
LajmeVendi