Eksluzive: Vedat Muriqi afër Lazio-së

Gazetari më i besueshëm në botën e futbollit, Fabrizio Romano, ka raportuar se Lazio dhe Fenerbahce janë në bisedime të avancuara për Vedat Muriqin.

Sipas tij, 16 milion euro do të paguaj Lazio tek Fenerbahce për Muriqin

Nëse këto raportime janë të sakta, atëherë, Fenerbahce ka bërë një zbritje të ndjeshme të çmimit për Muriqin, pasi ata nuk dëgjonin oferta nën 30 milion euro.

Drejtori i Lazio-s, Igli Tare, siç duket ka pasur rol kyç në negociatat për ta bindur lojtarin të bashkohet me gjigantin nga Serie A.

Këtë e ka konfirumar edhe gazetari i Turqisë Sercan Hamzaoglu ku në rrjetin social Twitter ka njoftuar se Muriqi është gati ta veshë fanelën e Laziosë./Gazetaere

Kategoritë
LajmeSport

Të ngjajshmet