Ekskluzive: 285 të vdekur në festivalin e ujit në Mianmar (FOTO)

Për hir të festave të Vitit të Ri ne Mainmar mbahet festivali i ujit qe zgjat 4 ditë. Ky festival quhet Thingyan dhe mbahet çdo vjet si simbol ne festimet e vitit te ri. Tema e festivalit është bereqeti i ujit, por ketë herë ky festival shkaktoi 285 te vdekur dhe 1073 persona te lënduar, raportojne mediat nga Mianmar. /Gazetaere.com/

Kategoritë
BotaLajme