Edhe Eto’o do të luajë në Katar

Shumë yje të futbollit zgjedhin Katarin kurrë janë në përfundim të karrierës së tyre.

Samuel Eto’o i ka dhënë lamtumirën Evropës dhe do të vijojë karrierën e tij në shtetin organizator të Kampionatit Botëror të 2022, Katar.

Sulmuesi kamerunas ka nënshkruar me Qatar Sports Club dhe do të luajë në të njëjtin ligë me dy nga ish shokët e tij të skuadrës, Xavi dhe Wesley Sneijder.

Eto’o ka një karrierë të pasur si sulmues, teksa është shpallur dy herë kampion Evrope, fillimisht me Barcelonën dhe më pas me Interin, ndërsa vitet e fundit është aktivizuar në kampionatin turk.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet