Dy të arrestuar në Podujevë për bixhoz të paligjshëm

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Podujevë nën dyshimin se kanë kryer veprën penale të organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm.

Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 18.30, njofton Policia e Kosovës në raportin e sotëm të rregullt 24 orësh.

Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet