Dy gjigantët francez në garë për Matuidin

PSG dhe Monaco janë duke bërë garë për mesfushorin e Juventusit, Blaise Matuidi.

Francezit i përfundon kontrata në vitin 2020 dhe “Zonja e Vjetër”, është e interesuar për ta shitur këtë muaj.

Juve është në bisedime me agjentin e tij, Mino Raiola, në mënyrë që të gjendet një zgjidhje e përshtatshme për të dy palët.

Kategoritë
Sport

Të ngjajshmet