Dorëzohet YPG/PKK, Turqia jep 120 orë afat në mënyrë që ata të tërhiqen nga zona e sigurt   

Nënpresidenti amerikan, Mike Pence, i cili gjendet në Ankara doli tha se SHBA dhe Turqia janë dakorduar për një armëpushim për një kohe te caktuar në Siri, transmeton Gazeta e Re.

Operacioni i Turqisë e quajtur ‘Burimi i Paqes’ do të pauzohet për 120 orë. Brenda 120 orëve SHBA do të sigurojë që YPG të tërhiqet nga zona e sigurt.

Tërheqja e terroristëve të YPG/PKK-së nga zona e sigurt tashmë ka filluar.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet