Doktori Turk: Jemi shumë afër ilaçit kundër Covid-19, priteni 23 Prillin

Profesori Turk Ercument Ovali ka bërë të ditur se më 23 prill do ta bëjnë njoftimin rreth angazhimeve për vaksinën kundër Koronavirusit transmeton Gazeta e Re

Për luftimin e Koronavirusit në shumë vende janë angazhuar mjekët të cilët po mundohen ta zbulojnë vaksinën.

Pas aprovimit të Ministrisë së Shëndetësisë Prof. Ercument Ovali ka filluar angazhimin në laboratorinë klinike dhe në një postim në rrjetim social Twitter ka shkruajtur se:

” Pas 7 ditë e 16 orësh sistemin që e realizum në laboratorinë klinike u bë i sukseshëm, tash bshkë me kolegët do të vazhdojmë ta realizojmë një punë intensive për detajet do të ju njoftojmë më 23 prill ” ka shkruajtur ai.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet