Distria bën që himni i Kosovës të dëgjohet në Kinë, flamuri i Kosovës mbi atë rus

Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në Mastesin e zhvilluar në Kinë.

Në shtetin që nuk e ka njohur Pavarësinë, është dëgjuar himni i Kosovës dhe është ngritur flamuri.

Madje flamuri i Kosovës ishte mbi atë të Rusisë, pasi xhudistja ruse doli e treta.

Xhudo është sporti që e ka bërë Kosovën krenare edhe në vendet që më së shumti e kanë kundërshtuar shtetësinë. /IndeksOnline/

Pak vëmendje ju lutem …Kosova gjithandej në Kinë …Urime e arta Distria!Dhuratën më të bukur të ditëlindjes ja dhurove vetes me djersë e mund por jo vetëm.,Shqiptarët në mbarë Botën krenar me ty!Treneri në veçanti

Publiée par Driton Toni Kuka sur Jeudi 12 décembre 2019

Kategoritë
LajmeLajmet KryesoreSportVendi

Të ngjajshmet