Disa zyrtarë të nivelit të lartë të partisë së Vuçiq u infektuan me koronavirusin

Koronavirus u konfirmua nga disa zyrtarë të nivelit të lartë të SNS sot në Serbi, dhe ndër të fundit testi i të cilit për Covid-19 ishte pozitiv është Presidentja e Asamblesë Kombëtare të Serbisë, Maja Gojković.

Ky informacion u konfirmua për mediat serbe nga zyra e presidentit, një zyrtar i SNS. Gojkoviq është shtruar në spital dhe ka pneumoni, por ajo po ndihet mirë, shkruan Blic.

Përveç presidentit të parlamentit serb, koronavirusi u konfirmua edhe nga Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Ai gjithashtu po ndihet mirë dhe duke qenë se nuk ka simptoma të sëmundjes Covid-19, ai është në izolim të tij.

Sot, media në Serbi raportoi se drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Đurić (SNS), ishte gjithashtu i infektuar. Sipas informacionit fillestar, ai gjithashtu po ndihet mirë dhe është në izolim.

Nuk dihet saktësisht se kush janë kontaktet e politikanëve të infektuar serbë, përveç në rastin e Vulin, i cili u testua së bashku me kolegët e tij nga Ministria e Mbrojtjes pasi një sekretar shteti ishte shtruar në spital për koronavirus./Gazeta e Re/

Kategoritë
LajmeRajoni