Dhuna policore në Itali, detyruan të arrestuarit të godasin me shuplakë njëri-tjetrit (Video)

Në qytetin Agrigento në Itali, policia arrestoi dy të rinj tunizianë,  dhe detyroi që të rinjtë të godasin njëri tjetrin me shuplakë, incidenti pati një ndikim të gjerë në mediat italiane.

Pamjet, të cilat raportohej se ishin xhiruar në Agrigento të Italisë, mblodhën një reagim të madh. Policia italiane rrahu dy të rinj refugjatë tunizianë para  refugjatëve të tjerë.

Në pamjet e kamerave amatore, policia italiane së pari i thotë një të riu tunizian që të godasë një tjetër. Pasi i riu tunizian ngadalë godet shokun e tij, policia i thotë të riut që të godet duke me forcë më të madheNjëri nga të rinjtë tunizian ulet në tokë duke mbajtur veshin pas goditjeve të shuplakës që e morri. /Gazeta e Re/

Kategoritë
BotaLajme