Dhuna në Kuvendin e Maqedonisë, Zaev paralajmëroi amnisti

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është i bindur se pajtimi për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend mund të arrihet vetëm nëpërmjet faljes.

Ai në emisionin 360 gradë në Alsat tha se është i gatshëm t’i falë të gjithë ata të cilët nuk kanë marrë pjesë direkt në dhunën dhe nuk kanë qenë pjesë e organizimit duke lënë të hapur mundësinë për amnistinë a personave të akuzuar për dhunën në Kuvend.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet