Dëborë në Shqipëri: Ndryshim drastik i motit

Ditëve të ngrohta vjeshtore duket se u ka ardhur fundi. Në mesnatë temperaturat janë ulur ndjeshëm!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit dita e sotme do të shoqërohet me reshje shiu si dhe me dëbore në veri të vendit, në zona malore mbi 1500 m.

Në bregdet temnepraturat do të shënojnë 14 /22 °C, në vendet e ulëta: 13 /22 °C dhe në vendet malore: 6 /14 °C.

Sot pasdite përgjithësisht era do të fryjë mesatare, me përjashtim të bregdetit ku do të jetë e fortë.

Kategoritë
LajmeRajoni

Të ngjajshmet