Zgjedhjet Parlamentare 2017

 • Selim Pacolli në sindikatën e pensionisteve (Drejtpërdrejt)

  Kandidati i AKR-së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Selim Pacolli zhvillon takim me Sindikatën e pensionisteve. Ai ka vizituar Kodrën e Trimave, konkretisht vendin ku disa familje kanë lëshuar shtëpitë e tyre për shkolla, gjatë kohës kur regjimi serb mbylli shkollat në Kosovë. Nga at ka premtuar ndërtimin...
 • Zyrtare: Këta janë deputetët e Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit. Vetëvendosje ka  siguruar 32 ulëse në Kuvendin e Kosovës. Lista e plotë: Albin Kurti Shpend Ahmeti Dardan Molliqaj Visar Ymeri Dardan Dejdiu Aida Dërguti Glauk Konjufca Albulena Haxhiu Fisnk Ismaili Donika Kadaj Bujupi Rexhep Selimi...
 • Zyrtare: Këta janë deputetët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 11 qershor. Kandidati për kryeministër i koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Avdullah Hoti, ka marrë mbi 115 mijë vota. Pas Hotit më së shumti vota ka marrë Vjosa Osmani e pasuar nga Behgjet Pacolli. Lista e plotë:    ...
 • Zyrtare: Këta janë emrat e deputetëve të PDK-AAK-NISMA

  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të mbajtura me 11 qershor. Këta janë deputetët e koalicionit PDK-AAK-NISMA që kanë siguruar mandatet për legjislaturën e re. Kadri Veseli Ramush Haradinaj Fatmir Limaj Daut Haradinaj Enver Hoxhaj Mërgim Lushtaku Memli Krasniqi Elmi Reqica Sala Berisha- Shala Teuta...
 • KQZ: Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve brenda kësaj jave

  Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka nisur numërimi i votave me kusht që janë rreth 25 mijë. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, tha se pas numërimit të këtyre votave me kusht dhe përfundimit të procedurave të tjera, KQZ do të dalë me rezultate përfundimtare. Sipas tij, kjo pritet...
 • E pranon deputeti i LDK-së: Më mirë të rrimë në opozitë

  Deputeti nga radhët e LDK-së Driton Selmanaj ka thënë se partia e tij nuk ka vendosur ende për një koalicion të mundshëm me Vetëvendosjen. Sipas tij, do të ishte mirë që partia e tij të qëndrojë në opozitë ngase ashtu ka vendosur elektorati në zgjedhjet e fundit. “Në emrin...
 • Labinota Demi-Murtezi ndër femrat më të votuara në LAA

  Labinota Demi-Murtezi ka siguruar edhe një mandat si deputetet në Kuvendin e Kosovës, duke dalë kështu femra e gjashtë më e votuara në koalicionin LDK-AKR-Alternativa, transmeton Gazeta e Re. Këtë ajo e ka bëtë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka falënderuar mbështetësit dhe është ankuar së...
 • Limaj: Nisma fituesja më e madhe e zgjedhjeve

  Pas publikimit të rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, NISMA për Kosovën ka zgjedhur së pari Malishevën për të falënderuar strukturat e kësaj partie për punën dhe angazhimin që kanë bërë në zgjedhjet parlamentare. Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj, duke folur para simpatizantëve të kësaj partie,...
 • Sërish mund të ketë vendim për rinumërim të votave (Video)

  Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka filluar rinumërimi i 115 kutive të votimit, derisa nuk përjashtohet mundësia që sërish të ketë vendime për rinumërim e kutive të tjera. Javën e ardhshme pritet të fillojë numërimi i votave me kusht dhe atyre me postë. E partitë politike, me...
 • Sot kryhet rinumërimi i 115 kutive (Video)

  Po rinumrohen 115 kutitë që nuk u procesuan si të rregullta Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka filluar rinumërimi i 115 kutive të votimit, përderisa nuk përjashtohet mundësia që sërish të ketë rinumërim të kutive tjera. Rinumërimi i 115 kuti të votimit po bëhet pas vendimit të Komisionit...
 • Liderët e PAN-it që morën më së shumti vota në Prishtinë

  Sipas formularëve të rezultateve të preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, del se nga koalicioni PAN, Kadri Veseli ka dalë më i votuari në Prishtinë i cili ka marrë mbi 9768 vota, ndërsa lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka marrë mbi 7510 vota. E kryetari i NISMA për Kosovën...
 • Limaj vetëm 2050 vota Prishtinë

  Kryetari i NISMA për Kosovën Fatmir Limaj, nga rezultatet preliminare të publikuara nga KQZ-ja në Prishtinë dhe fshatrat përreth ka marrë mbi 2050 vota. Marrë parasysh se Limaj në vitin 2007 ka qenë kandidat i PDK-së për kryetar të Prishtinës në zgjedhjet lokale të vitit 2007, numri i votave...
 • Hoti merr mbi 15 mijë vota në Prishtinë, Pacolli i dyti

  Në kryeqytet dhe fshatrat për rreth kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti ka marrë mbi 15,009 vota. Sipas formularëve të rezultateve preliminare të zgjedhjeve të 11 qershorit, i dyti në Prishtinë nga koalicioni LAA ka dalë Behgjet Pacolli, me mbi 7956 vota, ndërsa Mimoza Kusari Lila e...
 • Kurti: Qytetarët votuan që PDK-ja të shkojë në opozitë

  Kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje Albin Kurti, ka riktheksuar se Lëvizja Vetëvendosje është fituese dhe se qytetarët kanë vendosur me vullnetin e tyre që PDK-ja të shkojë në opozitë. Kurti përmes Facebook-ut ka thënë se nuk jepet Republika për poste. ”Koalicioni PAN po synon që t’ia vjedh LDK-së ose...
 • Mimoza i thotë “PO” Albin Kurtit!

  Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, në një konferencë për media, ka ftuar koalicionin LDK-AKR-Alternativa për një takim rreth krijimit të Qeverisë së përbashkët. Partia e Mimoza Kusari-Lilas i ka thënë “PO” këtij takimi të thirrur nga partia më e votuar në zgjedhjet e 11 qershorit....