Fun

 • Zlatan reklamon një Samsung të ri: fundi i videos, në stilin e Ibras (Video)

  Një nga debatet më të mëdha në internet është rivaliteti midis Apple dhe Samsung. Kjo e fundit ka patur së fundi një avantazh në imazh, pasi Zlatan Ibrahimoviç, postoi një video në rrjetet sociale duke lavdëruar Galaxy Note 9. “Mundohuni të provoni këtë telefon, është i pandikueshëm ga uji,...
 • Për këto fotografi të Putinit rusët mund të dënohen me burg (Foto)

  E besoni ose jo, ta thërrisni presidentin rus Vladimir Putin homoseksual është një fyerje që dënohet me burg në Rusi. Ose të mbani njërën nga fotografitë e mëposhtme. Ky ligji u miratua pasi një fotografi e madhe e liderit rus u bë e famshme në vitin 2013. Ajo parullë...
 • Bie shi gjatë fjalimit, dukesha Meghan i mbanë çadrën princit Harry (FOTO)

  Çifti më i përfolur mbretëror, princi Harry dhe bashkëshortja e tij dukesha Meghan Markle, sapo kanë filluar udhëtimin e tyre të parë së bashku rreth botës. Vetëm dy ditë më parë ata njoftuan se do të bëhen prindër për herë të parë, e së fundi e kanë dëshmuar edhe...
 • Drake bëhet “meme”, tmerrohet kur Khabib del nga kafazi (Foto)

  Përballja e djeshme në UFC mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishte vërtetë e çmendur, me “ariun” nga Dagestani që e “shpërfytyroi” në 4 raunde irlandezin dhe e “turpëroi” para mijëra fansave të tij që gjendeshin në T-Arena të Las Vegasit. Por vëmendje më e lartë iu kushtua incidenteve...
 • Bukuroshja e Hollywoodit në rolin e Barbie?

  Aktorja që është bërë e famshme me rolin në “Wolf of Street Wall” është në negociata për rolin kryesor në filmin “Barbie”. Margot Robbie, në filmin më të ri nuk pritet vetëm të aktrojë, por edhe të jetë producentë së bashku me producentin kryesor Matteo Robbie Brener. Filmi rreth...
 • Kivanc Tatlitug transformohet tërësisht, shokon fansat me pamjen e frikshme

  Kivanc Tatlitug është padyshim një prej aktorëve më të dashur për publikun shqiptar, i njohur për rolet e famshme si ‘Mehmeti’ tek seriali turk ‘Gymysh’ apo ‘Xhesuri’ tek ‘Xhesuri dhe e bukura’. Shumë i komentuar jo vetëm për punën, por edhe për pamjen e tij, Kivanc është cilësuar si...
 • Çifti Beckham po e shet shtëpinë luksoze (Foto)

  Kompleksi legjendar i familjes Beckham po shitet për 33 milionë dollarë. David dhe Victoria Beckham po shesin shtëpinë e tyre luksoze. Çifti bleu pasurinë prej 13,000 metrash katrorë në vitin 2007, gjatë kohës që David nënshkroi një kontratë prej 250 milionë dollarësh me ekipin e futbollit L.A. Galaxy. Në...
 • Suedia ka yllin e ri të futbollit, pas Ibrës! (Video)

  Jeton në një fermë në Backa, Suedi, ylli i ri i futbollit suedez. Të gjitha dritat janë për Lotta-n, një lopë që pëlqen të luajë futboll. Natyrisht, jo me një top të thjeshtë, por më të përshtatshëm për madhësinë e saj. Videoja e postuar në “Facebook” me shfaqjet e...
 • Peshku me shumë temperament, “luftëtari siamez” në akuariumin në SHBA

  Ky lloj i peshkut, importohet në SHBA kryesisht nga Indonezia, Vietnami, Tajlanda dhe Singapori, me një çmimi prej rreth 1.500 dollarë, për një peshk. Peshku i quajtur “luftëtari siamez”, ose Betta splenden, i popullarizuar tek akvaristët nga shkaku i perajeve të gjata dhe ngjyrave të theksuara, ndodhet edhe në...
 • Ancelotti mendon se është trajner i Milanit, shikoni gabimin e tij gjatë intervistës (Video)

  Carlo Ancelotti këtë verë u zyrtarizua si trajner i Napolit. Ai deri më tani ka shënuar dy fitore dhe një humbje me skuadrën e re, për t’u pozicionuar kështu në pozitën e pestë. Sot me fillim nga ora 20:45, nënkampionët aktual italian e presin Fiorentinën në San Paolo, për...
 • Gratë arabe përleshen në mes të rrugës, me dhjetëra dëshmitarë shohin “spektaklin”! (Video)

  Një turmë prej dhjetëra vetash kanë qenë dëshmitarë të një përleshje ndërmjet disa grave në rrugë, jashtë një dyqani te bizhuterisë në Arabinë Saudite. Siç edhe mund të shihet, përcjell Gazeta e Re, pamjet tregojnë ‘luftën’ që tregon një grup të grave karshi grupit tjetër per arsyeje te panjohura....
 • Shikoni se çfarë vallëzimi të çmendur bën Anita Haradinaj në stadium

  Bashkëshortja e kryeministrit, Ramush Haradinaj, realizon vallëzimin “Fortnite Challenge” në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kryeministri Haradinaj dje shikoi ndeshjen Kosovë – Ishujt Faroe në Stadiumin “Fadil Vokrri”, bashkë me gruan e tij, Anitën. E, pas ndeshjes, derisa krerët shtetërorë po dilnin nga stadiumi, Anita bëri vallëzimin që u bë i...
 • Martohet Rona Nishliu

  Tashmë po publikohen fotografi të këngëtares Rona Nishliut si nuse. Ajo i ka dhënë fund beqarisë. Nishliu që shkëlqen në fustanin e bardhë, mësohet se është martuar në Shqipëri, me të dashurin e saj me të cilin jetën që disa vite. Rona Nishliu është lindur dhe rritur në Mitrovicë....
 • Mr. Bean nuk pëlqen punën e tij

  Aktori i njohur britanik i humorit, Rowan Atkinson thotë se ai nuk është një tifoz i filmave të tij dhe se nuk i shikon kurrë ata pasi kanë të përfunduar. Aktori 63-vjeçar, më i njohur për rolin e tij si zoti Bean, tha në një intervistë se ai “nuk...
 • Veseli i relaksuar në Kuvend (Foto)

  Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli sot ishte mjaft i relaksuar në seancën e jashtëzakonshme për emrat e propozuar nga Qeveria për ekipin negociator për bisedime me Serbinë. Ai gjatë kohës sa mbahej seanca ka xhiruar pamjet me telefonin e tij. Seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga kryeministri...