Vendi

 • Vetaksident në magjistralen Prishtinë-Gjilan

  Një kamion është rrokullisur në magjistralen Prishtinë-Gjilan, pasi shoferi ka humbur kontrollin mbi automjetin. Në këtë vetaksident që ka ndodhur në ora 16.32 të ditës së sotme, fatmirësisht nuk ka të lënduar. Kamioni i takon kompanisë Petrol....
 • Vuçiq, serbëve të Kosovës: Ju lutem mos qani!

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pas takimit me përfaqësuesit serbë në Mitrovicën e Veriut, ka porositur serbët lokalë që të angazhohen për paqe dhe jo për zgjidhje të armëve, duke thënë se më mirë është që të bisedohet sesa të shkrepen plumba. Një grup serbësh, të pranishëm në sallë,...
 • Aksident në Llukar, ka të lënduar

  Një aksident komunikacioni ka ndodhur në orët e pasdites në fshatin Llukar të Prishtinës. Si pasojë e aksidentit ka edhe disa persona të lënduar. Tash për tash nuk dihen shkaqet e aksidentit, por dyshohet të jenë kushtet e vështirësuar klimatike pas rënies së borës....
 • Qarkullimi në rrugët e Prishtinës zhvillohet pa probleme

  Pavarësisht borës së rënë gjatë orëve të ditës, qarkullimi në rrugët e Prishtinës po zhvillohet pa probleme. Megjithatë, vozitësit ftohen që të jenë të kujdesshëm dhe të jenë të pajisur me të gjitha pajisjet e nevojshme për dimër....
 • Incident në konferencën e Vuçiqit (Video)

  Presidenti serb është gjendur në pozitë të palakmueshme, kur gjatë konferencës për shtyp që po mbante, disa serbë e kanë ndërprerë, duke i kërkuar mbrojtje nga mafia që operon në atë pjesë. Gjatë konferencës që presidenti serb Aleksadar Vuçiq e ka mbajtur pas takimit me liderët e serbëve në...
 • Policia e Kosovës demanton mediet serbe

  Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me disa shkrime në mediet, kryesisht ato serbe, të cilat “kanë shkruar se në Llapna Sellë janë shoqëruar shqiptarë, të cilëve iu janë marrë armë”. Lidhur me këto shkrime Policia e Kosovës, përmes një komunikate për medie ka sqaruar se pjesëtarët e saj...
 • Reshjet e borës bllokojnë rrugët kryesore në Kosovë

  Reshjet e borës që kanë rënë sot në Kosovë, kanë vështirësuar komunikacionin rrugor. Edhe pse nga Ministria e Infrastrukturës kanë thënë se gjendja e rrugëve është e kalueshme, terreni e thotë të kundërtën.Qytetarët kanë hasur probleme në autostradën “Ibrahim Rugova”, dhe magjistralen Prishtinë-Pejë....
 • Vizita e Vuçiqit në Kosovë e organizuar për qëllime propagande

  Lëvizja Dosta je bilo vlerësoi se vizita e presidentit serb Aleksandar Vuçiq në Kosovë u organizua për qëllime propagandistike. Lëvizja gjithashtu deklaroi se qytetarët e Serbisë, e sidomos në Kosovë, në vend të kësaj, presin një arrestim urgjent të urdhëruesve dhe vrasësve të politikanit më të fortë të opozitës...
 • Serbët kërkojnë nga Vuçiq: Kush do të në na ndihmojë?

  ​Një grup serbësh të pranishëm në sallë në fillim të konferencës bërtitën me zë të lartë për të kërkuar ndihmë nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. “Presidenti, na ndihmon, ne jemi fajtorë që jemi serbë, shpresojmë për ndihmën tuaj, a mund të garantoni siguri dhe mbijetesë këtu? Kush do të...
 • Vuçiq: Nuk do të ketë mëshirë ndaj vrasësve të Oliver Ivanoviqit

  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq mbajti një takim tre-orësh me udhëheqësit politikë të serbëve në Kosovë në Fakultetin Teknik në Mitrovicën e Veriut. Pas takimit, Vuçiq fillimisht vuri në dukje se ai personalisht u bëri thirrje pushtetit dhe opozitësi dhe u është falënderues që i janë përgjigjur. “Bisedimet u zhvilluan...
 • Vuçiq: Ruajtja e paqes, interesi më i madh i serbëve në Kosovë

  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq tha sot se nuk mund të pajtohet me të gjithë ata që ka dëgjuar të flasin në Mitrovicën e Veriut dhe tha se interesi më i rëndësishëm dhe më i madh i serbëve në Kosovë është ruajtja e paqes. “Unë nuk mendoj se jeni kundër,...
 • Përfundon takimi i Vuçiqit me udhëheqësit politikë në veri

  Në Mitrovicën e Veriut ka përfunduar takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit politikë të serbëve nga Kosova. Vuçiq ndodhet në Kosovë pas vrasjes së Oliver Ivanoviq. Ai gjatë ditës tha se serbët duhet të qëndrojnë në shtëpitë e tyre në Kosovës. Presidenti serb do të takohet edhe...
 • Nesër votohet për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje

  Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje do të votojnë nesër sipas parimit një anëtar–një votë nëpër vendvotimet që do të hapen në komunat e ndryshme të Kosovës dhe në mërgatë. Sipas VV-së, vendvotimet brenda Kosovës do të hapen të dielën nisur nga ora 10:00 e mëngjesit dhe do të mbyllen në...
 • Reshjet e borës, Ahmeti: S’ka probleme në Prishtinë

  Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend A. Ahmeti ka njoftuar se pavarësisht reshjeve të borës, deri tash nuk ka probleme në asnjë fshat dhe asnjë lagje të komunës së Prishtinës. “Të gjitha kompanitë që kujdesen për mirëmbajtjen e rrugëve janë në terren, të përgatitura për të reaguar në rast...
 • AAK cakton datën e zgjedhjeve të brendshme

  Zgjedhjet e brendshme në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, në të gjitha nivelet e saj, mbahen në periudhën shkurt – maj 2018. Kështu ka vendosur sot Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në një mbledhje të kryesuar nga kryetari i kësaj partie, kryeministri Ramush Haradinaj. Aleanca këtë...