Bushati për anulimin e vizitës së Hotit në Washington: S’paska pasur guxim të shkojë pa Hashimin

Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka kujtuar deklaratën e Avdullah Hotit, kur ishte zëvendëskryeministër, teksa kishte deklaruar se i ka thënë Kurtit që ta heqin taksën dhe të shkojnë në Shtëpinë e Bardhë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se ai nuk paska pasur guxim të shkojë pa Hashimin, e lërë më të hyjë garant edhe për dikë tjetër.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

E mbani mend Dullen kur deklaronte: i thashe Albinit hiqe taksen dhe shkojme ne Shtepi te Bardhe. Ky s’paska pas guximin te shkoje aty pa Hashimin e jo me te hynte garant edhe per dike tjetër.

Kategoritë
LajmeVendi