Brnabiq flet për taksën: Prishtina po përpiqet të ashpërsojë situatën

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq thotë se nuk beson se Prishtina së shpejti do të shfuqizojë taksat për mallrat serbe, pasi sipas saj, autoritetet kosovare ‘nuk po mendojnë të veprojnë në mënyrë konstruktive’.

“Prishtina po përpiqet të ashpërsojë më tej situatën dhe të largohet nga dialogu,” tha Brnabiq për mediat serbe.

Kategoritë
LajmeVendi

Të ngjajshmet